AŞÇI KURSU (15 gün)

5 Temel STCW sertifikası olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliği eğitimlerini ve denizcilik eğitiminde yeni devreye giren Uygulama Eğitimlerini içerir.

KAYIT EVRAKLARI

  • 2 Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı 
  • Öğrenim Belgesi
  • Adli Sicil Kaydı
  • Gemiadamı Sağlık Raporu

Kurstan sonra Liman Başkanlığına yapılan Gemiadamı Cüzdanı başvurusu sırasında, ustalık belgesi veya kalfalık belgesi sahibi olmayan ve lise ve üniversitelerin yiyecek/içecek ve gastronomi vb. bölüm mezunu olmayan aşçılardan en az 6 ay süreli aşçılık bonservisi istenmektedir.   

AŞÇI NE İŞ YAPAR?

Aşçı gemide elindeki malzemeleri en iyi şekilde kullanarak gemi personelinin yemeğini pişirir. Normal menü yemekleri, kendine has yemekler, mezeler, tatlılar vb. yapmanın yanı sıra özellikle uzakyol gemilerinde çalışan aşçılar ekmek, hamur işi, pasta-börek gibi istisnasız her türlü besin maddesinin yapılması, pişirilmesi ve yemeye hazırlanmasından sorumludurlar. Ayrıca sefer durumuna göre kumanya ve malzemenin temin edilmesi için liste çıkarıp Birinci Zabite verirler.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!