Meslek Lisesi Mezunları İçin Yağcı Kursu

MESLEK LİSESİ İLGİLİ BÖLÜM MEZUNLARI İÇİN YAĞCI KURSU (14 İş Günü)

9 gün süren 5 temel deniz emniyeti STCW sertifika eğitimleri olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma eğitimlerinden, 3 gün süren uygulama eğitimlerinden ve 2 gün süren güvenlikle ilgili 3 STCW sertifikası eğitimi verilen Birleştirilmiş Gemi Güvenlik Eğitimlerinden oluşur.

MESLEK LİSELERİNİN VEYA MESLEK YÜKSEKOKULLARININ MOTOR, MAKİNE, TORNA-TESVİYE, ELEKTRİK, ELEKTRONİK VB. BÖLÜMLERİ MEZUNU OLANLAR, 32 GÜNLÜK YAĞCI KURSU YERİNE 14 GÜNLÜK BU KURSA KATILARAK GEMİADAMI CÜZDANLARINI YAĞCI OLARAK ÇIKARABİLİRLER.     

KAYIT EVRAKLARI

  • 2 Fotoğraf
  • Kimlik 
  • Diploma veya Öğrenim Belgesi 
  • Adli Sicil Belgesi
  • Gemiadamı Sağlık Raporu

  

YAĞCI NE İŞ YAPAR?

Çalışılan geminin özelliğine göre değişse de, Yağcının genel olarak makine dairesinde bulunan sistemlerin bakımını, tutumunu, onarımını yapmak ve makine dairesinde vardiya tutmak gibi görevleri vardır. Bu görevler, limanda veya seyir halinde iken makine dairesinde vardiya tutmak, bu vardiya sırasında makineleri temizlemek, yağlamak, çalışan makinelerin sıcaklık ve basınçlarını kontrol etmek ve ayrıca gemiye gelen makine malzemelerini taşımak ve yerleştirmek vb. gibi görevlerdir.

Yağcılar gemilerde çalışma ve hizmet sürelerine göre sırasıyla Usta Makine Tayfası, Makine Lostromosu, Sınırlı Makine Zabiti gibi vb. ünvanlara terfi ederler.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!